Tarifeler

Prime tarifelerinin zengin içeriği ile Avea Prime'lılar sevdikleriyle gönlünce konuşup mesajlaşıyor, internetin keyfini çıkarıyor. 

Avea Prime, tüm iletişim ihtiyaçlarınıza zengin çözümler sunarken, özel hizmet ve ayrıcalıklarıyla hayatın tadını çıkaracağınız anları çoğaltıyor.
Her Yöne 1500 DK
Her Yöne 1500 SMS
4 GB
Her Yöne 3000 DK
Her Yöne 3000 SMS
4 GB
Her Yöne 4000 DK
Her Yöne 4000 SMS
5 GB
Her Yöne 6000 DK
Her Yöne Sınırsız SMS
6 GB
Avealılarla Sınırsız
  Klasik Mini  Midi Maksi 
Taahhütlü*   59  69 89 109
Taahhütsüz**  65  75 95 115
Dakika   Her Yöne 1500 DK
Her Yöne 3000 DK  Her Yöne 4000 DK Her Yöne 6000 DK
+ Avealılarla Sınırsız Konuşma
SMS   Her Yöne 1500 SMS
Her Yöne 3000 SMS Her Yöne 4000 SMS Her Yöne Sınırsız SMS
Tamamı paylaşılabilir internet  4 GB
4 GB  5 GB  6 GB
İnternetiniz bittiğinde otomatik
devreye giren internet paketi 
500 MB / 5 TL
Prime Özel Yurtdışı Hizmetleri 
Kademeli ses ve internet paketleri
Yurtdışındayken 60 DK aranma hediye
İnternet Paylaşımı  5 TL / Ay 

Hemen tarifelerden birine geçmek için PRIME KLASIK, PRIME MINI, PRIME MIDI, PRIME MAKSI yazıp 5555’e gönderebilir, Avea bayilerini ziyaret edebilir veya 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

* Prime tarifelerine yeni aktivasyon, numara taşıma, Avea faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt veren müşterilerimiz için geçerli olan fiyattır.

** Prime tarifelerine yeni aktivasyon, numara taşıma yoluyla kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için geçerli fiyattır.

03.06.2014 tarihinden önce Avea faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için Prime Mini Tarifesi aylık 85TL, Prime Midi Tarifesi aylık 105TL, Prime Maksi Tarifesi 125TL' dir.

03.06.2014 tarihinden sonra Avea faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt veren müşterilerimiz için, Prime Mini Tarifesi aylık 85TL, Prime Midi Tarifesi aylık 95 ,Prime Maksi Tarifesi 115 TL'dir.  03.06.2014 tarihinden sonra Avealı faturalı tarifelerden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için Prime Mini Tarifesi aylık 95TL, Prime Midi Tarifesi aylık 105 ,Prime Maksi Tarifesi 125 TL'dir.

Avea faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolup taahhüt veren müşterilerimiz için Prime Klasik Tarifesi 65 TL, taahhüt vermeyen müşterilerimiz için ise 75 TL’dir.

Tarife içerisindeki internet paylaşımı detayları için tıklayınız

Prime Ekstra Tarifesi

   Prime Ekstra
Aylık Ücret 149 TL
Aylık Ücretsiz Cepten İnternet 6 GB
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi 8000 DK 
Aylık Avealılarla Ücretsiz Görüşme Süresi  Avealılarla Sınırsız Konuşma 
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS Her Yöne Sınırsız SMS
İnternetiniz Bittiğinde Otomatik Devreye Giren İnternet Paketi  500MB/5TL
İnternet Paylaşımı  5 TL / Ay 
Prime Özel Yurt Dışı Hizmetleri
 Kademeli ses ve data paketleri
Yurtdışındayken 60 dk aranma hediye
Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt İçi Her Yöne  46,25 Kr / Dk
SMS  33,25 Kr/SMS
MMS  99 Kr / MMS
 • Numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer iş birliği faturasız ve faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla Prime Ekstra Tarifesi’ne kayıt olan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 149 TL olup bu tarifeye taahhüt verilmemektedir.
 • Tarife içerisindeki internet paylaşımı detayları için tıklayınız.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.
 • Avea, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.
 • AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.
 • Her yöne aramalar yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.
 • Tarifenizin ve tarifenize ek olarak aldığınız yurt içi konuşma dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Hemen Tarifeye Geçin

 • PRIME EKSTRA yazıp 5555’e göndererek, Avea bayilerine gelerek veya 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetleri aracılığı ile PRIME EKSTRA tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

 • Tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi, AVEA'nın faturasız tarifeleri ile Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla Avea bayileri aracılığıyla kayıt olunabilir.
 • Prime Ekstra Tarifesi her yöne 8000 dakika, şebeke içi sınırsız konuşma, her yöne sınırsız SMS, 6 GB cepten internet içermektedir. Tarifelere kayıt olan müşterilere tarifede kaldıkları süre boyunca her fatura döneminde yurtdışındayken 60 dakika aranma hediye edilecektir.
 • Numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer iş birliği faturasız ve faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla Prime Ekstra Tarifesi’ne kayıt olan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 149 TL olup bu tarifeye taahhüt verilmemektedir.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakikalar ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarife kapsamındaki dakikalar devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Tarife kapsamındaki dakikalar, yurt içi her yöne geçerlidir. Her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Tarife kapsamındaki her yöne dakikalar ile görüntülü aramalar,444 ile başlayan aramalar ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılabilir. Tarifedeki her yöne dakikalar tüketildiğinde 444 ile başlayan aramalar sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız hattan faturalı hatta geçiş yapan müşterilerimiz adına düzenlenecek ilk faturalara, söz konusu fatura döneminde 15 günden fazla kullanım yapıldığı takdirde ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığı takdirde ise ilgili döneme ait tarife aylık ücretinin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatörlere numara taşıma ve hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya ise tarife aylık ücretinin tamamı yansıtılacaktır.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar SES yazıp 5555'e SMS gönderilerek öğrenilebilir.
 • Tarife kapsamında kalan SMS hakları SMS yazıp 5555'e SMS gönderilerek öğrenilebilir.
 • Tarife kapsamında kalan internet kullanım hakkı INTERNET yazıp 5555'e SMS gönderilerek öğrenilebilir.
 • Güncel borç bilgisi "GUNCEL" yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Bu servisten ay içinde alınan ilk ve ikinci bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinda yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.
 • Tarife içerisindeki internet paylaşımı detayları için tıklayınız. 
 • Tarifeler kapsamında sunulan ücretsiz SMS'ler, sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis gönderimlerinde kullanılamaz. Tarifeler kapsamındaki SMS’ler ile 444’lü numaralar ve 1XY yapısındaki kısa numaralara doğru gönderim yapılabilir.
 • Tarife kapsamında sunulan yurt içi veri kullanım hizmeti sadece wap apn ve internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Tarife kapsamında sunulan cepten internet kullanım hakkı tükendiğinde, abonelere otomatik olarak 5 TL karşılığında 500 MB’lık ek paketler tanımlanacaktır. Müşterilerimiz bu ek paketlerden 4 tanesini de bitirdiğinde müşterilerin internet erişim hızı ilgili fatura dönemi sonuna kadar 256 kbps kbps'a düşürülecektir.
 • Tarifeler kapsamında verilen internet kullanım hakkı sona erdiğinde hız düşümü olmayacak ve 500 mb/5 TL üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Bu tarifeden hizmet alan abonelerimiz, tarifeye özel uluslararası dolaşım ses ve data paketlerinden ek ücret ödeyerek faydalanabilirler. Bu abonelerimiz aynı zamanda yurtdışından Şirketimiz müşteri hizmetlerine 0555 758 0 758 numarasını aramaları halinde ücretsiz olarak ulaşabilirler.
 • Prime Tarifelerinideki müşterilerimiz bu tarifelerde bulundukları süre içerisinde Avea Prime Müşteri Hizmetleri 0555 758 0 758'den ücretsiz faydalanabilirler. Bu tarifeden hizmet alan abonelerimiz, Şirketimiz ile anlaşma yapan üçüncü taraf firmalarca sunulan ve telekomünikasyon hizmetleri ile ilgili olmayan avantajlı tekliflerden ilgili avantajlı tekliflerin sunulduğu süre boyunca yararlanabileceklerdir.
 • 03.06.2014 tarihi ve sonrası Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp veya Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden faturasız tarifelere ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerine geçip sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.

Taahhüt Detayları

 • Tarifedeki müşterilerimiz 12 fatura dönemi boyunca Avea'nın faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunabilirler.
 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için tarifeye kayıt tarihinden itibaren ilk 60 gün içerisinde Avea Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir.
 • Tarifeye kayıt tarihlerinden itibaren ilk 60 gün içerisinde taahhüt vermeyen müşterilerimiz tarifeden taahhütsüz aylık ücret ile yararlanacaklardır.
 • SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555'e ücretsiz SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • Taahhüt kapsamındaki aylık ücret taahhüt verilen fatura dönemi itibariyle verilmeye başlanacak ve 12 Fatura dönemi boyunca geçerli olacaktır.
 • Taahhüt verip 12 fatura dönemi içerisinde Avea'nın diğer faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak söz konusu müşterilerin taahhütleri kaldığı yerden devam edecek; sonrasında hat iptali yapmaları, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerine geçiş yapmaları durumunda müşterilerin son faturasına o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı cezai bedel olarak yansıtılır.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama

 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar ve SMS için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinde yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.
 • Internet ve SMS kullanım haklarınızın her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.
 • Tarifenizden kalan tüm haklarınızı hattınızdan 9333’ü ücretsiz arayarak da öğrenebilirsiniz.

444'lü Aramalar

 • 444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.
 • Yurt içinde Avea hatlarından yapılan 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, 1. dakikada sonlandırılması halinde 46,25 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturalı müşterilerimiz için 45 Kuruş, Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Prime Özel Yurt Dışı Hizmetleri

Prime Tarifelerinden birindeyseniz, Prime Yurtdışı Servisi ile yurtdışında kullanımıza uygun paketiniz hattınıza otomatik tanımlanır, içiniz rahat eder. Kademeli ses ve data paketleri ile paket aşımı yaşamadan rahat rahat konuşup internete girebilirsiniz. Yurtdışı servisine 1 kez üye olmanız yeterli, size özel yurtdışı paketleriniz ilk kullanımınızda hattınıza otomatik tanımlanır, paketiniz bitince kullanımıza en uygun yeni paketinize geçersiniz. 

 Avrupa Amerika Rusya, KKTC ve S.Arabistan ülkeleri
 Konuşma Paketleri  İnternet Paketleri
 30DK 19TL   20MB  19TL
 90DK 45TL  50MB  45TL
 150DK 75TL  100MB  85TL
 300DK 140TL  200MB  150TL
 500DK 200TL  400MB  250TL
 >500DK Std. Ücretlendirme  >400MB  Std. Kademeleri Ücretlendirme
 Standart Kademeli Data Ücretlendirme
 İlk 20MB  9TL/MB
 20MB+  6TL/MB

 Diğer Ülkeler
 Konuşma Paketleri İnternet Paketleri 
 60DK  49TL  20MB  55TL
 120DK  90TL  50MB  125TL
 180DK  129TL  100MB  200TL
 >180DK  Std. Ücretlendirme  >100MB  Std. Kademeleri Ücretlendirme

Kampanya detayları için tıklayınız.